Sepetim (0) Toplam: 0,00
9786057787798
751504
İbrani Mitolojisi
İbrani Mitolojisi
Mitoloji Tarihi Yayınları
25.00

Sonsuza akıp giden zaman, ne zaman ve nerede başladı? Dünya ve evren nasıl var edildi? İlk insan , ilk hayat, ilk yerleşim nasıldı? İnsanlığın ilk aşkı, ilk beraberliği; hatta ilk hasreti ne zaman başladı ve nasıl şekillendi? İlk günah ve ilk ceza nasıldı? Şekli, rengi ve tadı nasıldı cazibesiyle insanı cennetten kovduran yasak meyvenin? Neyle ve neden yapıldı ilk kavga? İlk insan kanı ne zaman aktı ve ilk kurban nerede verildi? İnsanın her hatasına ve hatta her günahına sebep gösterdiği şeytanla husumetimiz ne zaman ve nasıl başladı? İlk isyan, ilk tufan , ilk gemi ve ilk yolcuların (her canlıdan bir çift) su üstündeki macerası nasıl şekillendi?Bunlar gibi daha bir nice dayanılmaz merak uyandıran soruların cevabı İbrani Mitolojisi' nde saklıdır. Öyle ki İbrani Mitolojisi, henüz insanlık tarihi başlamadan başlar. Yeryüzünde bir yaşamdan bahsedilmediği kadim bir zamanın (başlangıcın) esrarengiz serüvenini ve ötelerdeki cenneti gözler önüne serer İbrani Mitolojisi.

Tevrat' ın (Eski Ahit'in) birinci bölümü Tekvin (İbranice adıyla Bereşit) zamanın ve hayatın ''Başlangıç'' kitabıdır. Kadim Tekvin'in ışığında hazırlanan bu kitap, İbrani Mitolojisi olduğu kadar, insanoğlunun ilkleri kitabıdır.

 • Açıklama
  • Sonsuza akıp giden zaman, ne zaman ve nerede başladı? Dünya ve evren nasıl var edildi? İlk insan , ilk hayat, ilk yerleşim nasıldı? İnsanlığın ilk aşkı, ilk beraberliği; hatta ilk hasreti ne zaman başladı ve nasıl şekillendi? İlk günah ve ilk ceza nasıldı? Şekli, rengi ve tadı nasıldı cazibesiyle insanı cennetten kovduran yasak meyvenin? Neyle ve neden yapıldı ilk kavga? İlk insan kanı ne zaman aktı ve ilk kurban nerede verildi? İnsanın her hatasına ve hatta her günahına sebep gösterdiği şeytanla husumetimiz ne zaman ve nasıl başladı? İlk isyan, ilk tufan , ilk gemi ve ilk yolcuların (her canlıdan bir çift) su üstündeki macerası nasıl şekillendi?Bunlar gibi daha bir nice dayanılmaz merak uyandıran soruların cevabı İbrani Mitolojisi' nde saklıdır. Öyle ki İbrani Mitolojisi, henüz insanlık tarihi başlamadan başlar. Yeryüzünde bir yaşamdan bahsedilmediği kadim bir zamanın (başlangıcın) esrarengiz serüvenini ve ötelerdeki cenneti gözler önüne serer İbrani Mitolojisi.

   Tevrat' ın (Eski Ahit'in) birinci bölümü Tekvin (İbranice adıyla Bereşit) zamanın ve hayatın ''Başlangıç'' kitabıdır. Kadim Tekvin'in ışığında hazırlanan bu kitap, İbrani Mitolojisi olduğu kadar, insanoğlunun ilkleri kitabıdır.

   ISBN
   :
   9786057787798
   Boyut
   :
   13.50x21.00
   Sayfa Sayısı
   :
   230
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2020-03
   Çeviren
   :
   İbrahim Halil Fırat
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat